Gå til indhold
Eksklusiv skønhedspleje – Fri fragt over 599 kr.
★★★★★ Fremragende på Trustpilot – 4,9 af 5 fra over 400 anmeldelser
Hurtig og sikker levering (1-3 hverdage)
Menu Menu
Beauty By MBeauty By M Beauty By M
  • Book en tid Book
  • Kurv
Skift menu
Populære brands
  • KalahariKalahari
  • MedexMedex
  • Team Dr. JosephTeam Dr. Joseph
  • iS ClinicaliS Clinical
Mest populære produkter
  • Kalahari Essential Daily Moisturiser 50ml - Fugtgivende dagcreme med Shea Smør og Retinol Kalahari - Essential Daily Moisturiser | 50ml 310,00 kr
  • Make Up Factory Lash Explosion Mascara 14ml - Volumizing formel til dramatiske vipper Make Up Factory - Lash Explosion | 14ml 179,00 kr
  • Vita Liberata - Body Blur Kropsmakeup | 100 ml Vita Liberata - Body Blur Kropsmakeup | 100 ml 349,00 kr
  • Selvbruner bodyloation Vita Liberata - The Gradual Build | 200 ml 175,00 kr
  • Tolure Hairplus vippeserum 3ml - Effektiv formel til længere vipper og fyldigere bryn Tolure Hairplus - Vippeserum til Længere Vipper & Fyldigere Bryn | 3ml 599,00 kr
  • En ultrarig og luksuriøs natcreme til alle hudtyper, der støtter hudens genopbygnings-proces om natten samtidig med, at den tilfører en masse fugt til din hud. Kalahari - Evening Moisturiser | 50 ml 315,00 kr
Fra Beauty-Hjørnet
  • Brightening Vitamin C Serum: Glow i sin reneste form Brightening Vitamin C Serum: Glow i sin reneste form
  • iS Clinical Active Serum & C-vitamin: Sådan sammensætter du den ultimative rutine iS Clinical Active Serum & C-vitamin: Sådan sammensætter du den ultimative rutine
  • Kvinde får påført EMT-maske under Beauty Angel lysterapibehandling Alt du skal vide om Beauty Angel EMT-masker

Varen er lagt i indkøbskurven

  • Ansigtspleje
    • Find din hudplejerutine Ved du ikke, hvor du skal starte? Syv spørgsmål, to minutter.
      1. Rens 2. Peeling 3. Toner 4. Serum 5. Øjenpleje 6. Ansigtscreme 7. Maske 8. SPF

      Shop efter hudtype

      • Tør hud
      • Sensitiv hud
      • Normal hud
      • Kombineret hud
      • Fedtet hud

      Shop efter hudtilstand

      • Moden hud
      • Fine linjer & rynker
      • Dehydreret & sart hud
      • Træt & glansløs hud
      • Urenheder & porer
      • Rødme & couperose
      • Pigmentpletter
      • Mørke rande & poser

      Shop efter ingrediens

      • Hyaluronsyre
      • Peptider
      • C-vitamin
      • Frugtsyre (AHA)
      • Salicylsyre (BHA)
      • Retinol (A-vitamin)

      Redskaber & lysterapi

      • LED-lysmaske
      • Gua Sha & ansigtsredskaber

      Vores mærker

      • Vores 5 hovedmærker

        Medex Kalahari Team Dr. Joseph iS Clinical CF Ceuticals
      Beauty-Hjørnet Sådan sammensætter du den ultimative C-vitamin-rutine Bestseller Essential Daily Moisturiser · 310,00 kr. Book en tid Book en behandling i klinikken
  • Krops & Fodpleje
    • Krop

      • Bodylotion & kropsolie
      • Kropsvask & sæbe
      • Skrub & peeling
      • Alle kropsprodukter

      Fødder & særlig pleje

      • Fodpleje
      • Gehwol fodpleje
      • Balsam & specialcreme
      • Efter hårfjerning

      Sol, selvbruner & duft

      • Solbeskyttelse til krop
      • Selvbruner til krop
      • Deodorant & duft

      Mærker

      • Team Dr. Joseph
      • Kalahari
      • Gehwol
      • Medex
      • Lycon
      Beauty-Hjørnet Dynamic Recreation Back Massage – Velvære på Højt Plan Bestseller Hemp Nation Bodylotion · 289,00 kr. Book en tid Book en behandling i klinikken
  • Hånd & Neglepleje
    • Negle

      • Neglelak
      • CND Vinylux
      • Neglepleje & behandling
      • Neglelakfjerner
      • Negleredskaber

      Hænder

      • Håndcreme
      • Håndpleje
      • Alle håndprodukter

      Mærker

      • CND
      • Kalahari
      • Team Dr. Joseph
      Beauty-Hjørnet Alt du skal vide om Beauty Angel EMT-masker Bestseller RescueRXx · 69,00 kr. Book en tid Book en behandling i klinikken
  • Make up
    • Øjne

      • Mascara
      • Øjenskygge
      • Eyeliner & kohl
      • Falske vipper
      • Alle øjenprodukter

      Ansigt

      • Foundation & concealer
      • Pudder & mineralpudder
      • Blush, bronzer & highlighter
      • Primer & setting spray
      • Alle ansigtsprodukter

      Læber & bryn

      • Læbestift
      • Lipgloss
      • Læbepleje
      • Alle læbeprodukter
      • Bryn & brynfarve

      Børster & mærker

      • Børster & pensler
      • Tilbehør & redskaber
      • Sandstone
      • Inglot
      • Make Up Factory
      Beauty-Hjørnet Hvorfor skal man vælge Brow- og Lash Lift? Bestseller Lash Explosion Mascara · 179,00 kr. Book en tid Book en behandling i klinikken
  • Livsstil
    • Duft & hjem

      • Duftlys & diffuser
      • Kosttilskud & te

      Hårpleje

      • Alle hårplejeprodukter
      • Shampoo
      • Balsam & kur

      Mærker

      • Kalahari
      • Nutrinic
      Beauty-Hjørnet Kender du Singing Bowls? Bestseller African Flowers Hair & Body Mist · 379,00 kr. Book en tid Book en behandling i klinikken
  • Brands
    • Australian Gold
    • b.tan
    • Carroten
    • CF Ceuticals
    • CND
    • Colorescience
    • Coola
    • G Beauty Lashes
    • Gehwol
    • Inglot
    • iS Clinical
    • Kalahari
    • Louise Nørgaard
    • Lycon
    • Magnesium Goods
    • Makeup Factory
    • Medex
    • Minetan
    • Nail Diva
    • Nutrinic
    • Organic Konjac
    • Real Rebel
    • Refectocil
    • Revitalash cosmetics
    • Sandstone
    • Sea Magik
    • Susanne Melchiorsen
    • Team Dr. Joseph
    • Tolure Cosmetics
    • Tweezerman
    • Vita Liberata
    • Ærlig parfume
  • Tilbud
    • Se alle tilbud
      b.tan – Glow Your Own Way | 473 ml−40 % b.tan b.tan – Glow Your Own Way 81 kr 135 kr Brusebadssandal – Nem Fodrens, Massage & Peeling i Badet−50 % Beauty By M Brusebadssandal – Nem Fodrens, Massage & Peeling i Badet 147,50 kr 295 kr Vita Liberata - Self Tanning Anti Age Serum | 15 ml−50 % Vita Liberata Vita Liberata - Self Tanning Anti Age Serum 149,50 kr 299 kr b.tan - Glow Your Own Way + Shimmer | 473 ml−40 % b.tan b.tan - Glow Your Own Way + Shimmer 96 kr 160 kr iS Clinical - Pure Renewal Collection−20 % iS Clinical iS Clinical - Pure Renewal Collection 2.730 kr 3.410 kr Team Dr. Joseph - Julekalender 2026 | Forudbestilling−48 % Team Dr. Joseph Team Dr. Joseph - Julekalender 2026 2.999 kr 5.800 kr

      Tilbud efter kategori

      • Makeup på tilbud
      • Hudpleje & krop på tilbud

      Godt at vide

      • Bedst sælgende produkter
      • Find din hudplejerutine

      Handel hos os

      • Alle tilbud
      • Book en behandling
  • Behandlinger
  • Beauty Hjørnet
  • Ansigtspleje
    • Alle hudplejeprodukter
    • Efter produkt
      • Rens
      • Peeling
      • Toner
      • Serum
      • Øjenpleje
      • Ansigtscreme
      • Ansigtsmasker
      • Solbeskyttelse
      • LED-lysmaske
      • Gua Sha & ansigtsredskaber
    • Efter hudtype
      • Tør hud
      • Sensitiv hud
      • Normal hud
      • Kombineret hud
      • Fedtet hud
    • Efter hudtilstand
      • Moden hud
      • Fine linjer & rynker
      • Dehydreret & sart hud
      • Træt & glansløs hud
      • Urenheder & porer
      • Rødme & couperose
      • Pigmentpletter
      • Mørke rande & poser
    • Efter ingrediens
      • Hyaluronsyre
      • Peptider
      • C-vitamin
      • Frugtsyre (AHA)
      • Salicylsyre (BHA)
      • Retinol (A-vitamin)
    • Vores mærker
      • Medex
      • Kalahari
      • Team Dr. Joseph
      • iS Clinical
      • CF Ceuticals
    • Find din hudplejerutine
    • Book en tid i klinikken
  • Krops & Fodpleje
    • Alle krops- & fodplejeprodukter
    • Krop
      • Bodylotion & kropsolie
      • Kropsvask & sæbe
      • Skrub & peeling
      • Deodorant & duft
    • Fødder
      • Alle fodplejeprodukter
      • Gehwol
      • Efter hårfjerning
    • Sol & selvbruner
      • Solbeskyttelse til krop
      • Selvbruner til krop
  • Hånd & Neglepleje
    • Alle hånd- & negleprodukter
    • Negle
      • Neglelak
      • CND Vinylux
      • Neglepleje & behandling
      • Negleredskaber
    • Hænder
      • Håndcreme
      • Håndpleje
  • Make up
    • Alle makeupprodukter
    • Øjne
      • Alle øjenprodukter
      • Mascara
      • Øjenskygge
      • Eyeliner & kohl
      • Falske vipper
    • Ansigt
      • Alle ansigtsprodukter
      • Foundation & concealer
      • Pudder
      • Blush
      • Bronzer
    • Læber & bryn
      • Alle læbeprodukter
      • Læbestift
      • Lipgloss
      • Læbepleje
      • Bryn & brynfarve
    • Børster & pensler
  • Livsstil
    • Alle livsstilsprodukter
    • Duft & hjem
      • Duftlys
      • Massagelys
      • Diffuser
      • Te
    • Hårpleje
  • Brands
    • Australian Gold
    • b.tan
    • Carroten
    • CF Ceuticals
    • CND
    • Colorescience
    • Coola
    • G Beauty Lashes
    • Gehwol
    • Inglot
    • iS Clinical
    • Kalahari
    • Louise Nørgaard
    • Lycon
    • Magnesium Goods
    • Makeup Factory
    • Medex
    • Minetan
    • Nail Diva
    • Nutrinic
    • Organic Konjac
    • Real Rebel
    • Refectocil
    • Revitalash cosmetics
    • Sandstone
    • Sea Magik
    • Susanne Melchiorsen
    • Team Dr. Joseph
    • Tolure Cosmetics
    • Tweezerman
    • Vita Liberata
    • Ærlig parfume
  • Tilbud
    • 3 for 299 – CND Vinylux
    • Alle tilbud
  • Behandlinger
  • Beauty Hjørnet
  • Book en tid
  • Log ind
  • Hjem
  • Ansigtspleje
  • CF Ceuticals - Hyaluronic Sheet Mask
  • CF Ceuticals Hyaluronic Sheet Mask - Giver intens ro og fugt.
  • CF Ceuticals Hyaluronic Sheet Mask - Giver intens ro og fugt.
Fremragende 4.9 ud af 5 ★ Trustpilot

CF Ceuticals - Hyaluronic Sheet Mask

Gennemvædet med hyaluronsyre og beroligende kamille

165,00 kr
165,00 kr
/
Autoriseret forhandler af CF Ceuticals
Fragt beregnes ved kassen.
Monica, Kosmetiker og ejer af Beauty by M

Monica, Kosmetiker og ejer af Beauty by M

Hyaluronic Sheet Mask fra Heima er en plejende maske, som giver masser af fugt til tør hud.
Fordele
  • ✓Giver ro til sensitiv hud med kamille og tigergræs
  • ✓Binder fugten i overfladen, så huden ikke strammer
  • ✓Slutter tæt til ansigtet med en blød fiberdug

På lager: Klar til levering
Levering 1–3 hverdage.

Kontakt os for køb

  • Apple Pay
  • Google Pay
  • Mastercard
  • MobilePay
  • Visa
  • anyday
Levering 1-3 hverdage
Fri fragt over 599 kr
Elsket af 34.000+ kunder
Dansk virksomhed

Hyaluronic Sheet Mask fra CF Ceuticals er en plejende ansigtsmaske, der giver intensiv fugt til tør og sensitiv hud. Den slutter tæt om ansigtet og efterlader huden blød med en behagelig fornemmelse af ro.

Masken indeholder et let serum, der kombinerer to størrelser af hyaluronsyre og mætter huden. Den fine fiberdug lægger sig køligt over ansigtet, så serummet ikke fordamper undervejs. Tigergræs og kamille hjælper med at dæmpe synligheden af rødme på sart hud. Ansigtet finder helt ro. Brug den om aftenen, når du vil give dig selv en rolig pause.

Sådan bruger du ansigtsmasken
  • Rens ansigtet med lunkent vand.
  • Fold dugen forsigtigt ud.
  • Læg masken jævnt over ansigtet.
  • Lad masken sidde i tyve minutter.
  • Dup overskydende væske ind i huden bagefter.
Vigtige ingredienser
  • Hyaluronsyre: Binder væske i hudens lag, så tørhed forsvinder og huden bliver spændstig.
  • Tigergræs: Beroliger sart hud og hjælper med at dæmpe synligheden af rødme.
  • Kamille: Lindrer irritation og giver huden ro efter vind og vejr.
  • Allantoin: Blødgør huden og beskytter mod udtørring, så ansigtet holder sig smidigt.
Gode råd fra klinikken

Læg gerne ansigtsmasken i køleskabet et kvarter, før du tager den på, hvis du ønsker ekstra svalende komfort. Brug den efter en lang dag i solen eller om vinteren, hvor tør luft udfordrer huden. Beauty by M er autoriseret dansk forhandler af CF Ceuticals med hurtig levering og fri fragt over 599,-.
Få flere gode råd og tips i Beauty-Hjørnet her.

Spørgsmål & svar
Du lægger ansigtsmasken på ren hud, før du tager din serum eller natcreme på.
Ansigtsmasken føles behageligt kølig og fugtig, og den slutter helt tæt uden at glide af.
Af ansigtsmasken bruger du én maske ad gangen, da den passer til en enkelt behandling.
Fuldend din rutine
CF Ceuticals Glyco Cleanse - Rensegel med AHA, BHA og Enzymer
CF Ceuticals
CF Ceuticals - Glyco Cleanse | 120 ml
390,00 kr
390,00 kr
3,25 kr / ml
CF Ceuticals Regen+ Serum med peptider
CF Ceuticals
CF Ceuticals - Regen+ Serum | 20 ml
660,00 kr
660,00 kr
33,00 kr / ml
CF Ceuticals - CeraPep Balm | 60 ml
CF Ceuticals
CF Ceuticals - CeraPep Balm | 60 ml
675,00 kr
675,00 kr
11,25 kr / ml
Fremragende
4.9 ud af 5 | 410+ anmeldelser
Trustpilot
Dorthe Hansen
Altid et dejligt sted
Altid et dejligt sted at komme. Pigerne er altid fantastisk gode til at vejlede en i, hvilke produkter man præcis skal vælge at bruge ☺️
Elena Pedersen
Hurtig levering! 😍
Hurtig levering, flot pakket ind og bare mega lækre produkter! Og ikke nok med det, så er det bare nogle mega søde og dygtige piger, der står bag.
Mette Holm
Dejligt sted at handle ❤️
Fantastisk sted at handle. Fandt tilfældigt Beauty By M på nettet, da min lokale klinik lukkede ned. Jeg kan give min absolut varmeste anbefaling herfra!
Tina
Leveringen fejler aldrig
Jeg køber altid mine faste hudplejeprodukter hos Beauty by M. Leveringen fejler simpelthen aldrig, og pakken kommer altid lynhurtigt frem.

Du vil måske også syntes om

Tilmeld dig vores nyhedsbrev!

Tilmeld dig "Skønhedsuniverset" nu og få vores 5 bedste tips til en hud med masser af glød samt meget andet....

Information
  • Om os
  • Forside
  • Book en tid
  • Vilkår
  • Retur
  • Behandlinger
  • Servicevilkår
  • Tilbagebetalingspolitik
  • Gavekort
  • Beauty-Hjørnet
Kundeservice

Beauty by M
Nørregade 32
9850 Hirtshals
info@beautybym.dk

Tlf : 51815341
Cvr : 38536508

Åbningstider

Mandag: 08:00-17:00
Tirsdag: 08:00-17:00
Onsdag: 09:00-19:00
Torsdag: 09:00-16:00
Fredag: 09:00-16:00
Lørdag: Lukket
Søndag: Lukket

Tilmeld dig vores nyhedsbrev!

Tilmeld dig "Skønhedsuniverset" nu og vær med i konkurrencen om den populære Medex Hand & Body Cream samt meget andet....

Din indkøbskurv

Din indkøbskurv er tom

Tilbage til butikken

Har du en konto?

Log ind for at gennemføre købet hurtigere.

Indlæser...

Særlige instruktioner til ordre
Inklusive afgifter. Levering beregnes ved betaling.
Subtotal
0,00 DKK
  • Apple Pay
  • Google Pay
  • Mastercard
  • Union Pay
  • Visa
  • anyday
  • Hele siden bliver genindlæst, når du vælger et afsnit.
Se alle detaljer
599